Logo Tooltip

EON One

Jeszcze jeden bis!

EON One

JBL seria LSR 7

Nowa rodzina monitorów następnej generacji do odsłuchu wielokanałowego w stacjach nadawczych, studiach postprodukcyjnych i wozach transmisyjnych

JBL seria LSR 7

EON618S

to aktywny, przenośny subwoofer JBL Professional z serii EON 600.

EON618S

Seria EON 600

Uniwersalny, aktywny system nagłośnieniowy.

Seria EON 600

EON 208P

Wszystko, czego trzeba, by być słyszanym

EON 208P

VRX918SP

VRX918SP

Aktywna kolumna subniskotonowa 18"

Zaprojektowany we współpracy z firmą Crown International, ultra lekki i wydajny wzmacniacz mocy DPC-2, wykorzystujący cyfrowe układy wzmacniające oparte o opatentowaną technologie DBT (Dual Bridge Technology). Moduł DPC-2 został wbudowany w obudowę kolumn głośnikowych serii VRX tworząc tym samym jednorodny system elektromechaniczny oferujący wygodę użytkowania i niespotykaną niezawodność.

Bardzo wydajny system pasywnego chłodzenia wyeliminował potrzebę zastosowania głośnych wentylatorów.

 

Właściwości

CONSTANT CURVATURE ARRAY - KONFIGURACJA O STALEJ KRZYWIŹNIE
Zastosowana w serii VRX tuba o stałej krzywiźnie zawiera w sobie ujęcia trzech ciśnieniowych przetworników wysokotonowych umieszczonych na łuku, co powoduje, że zachowują się one jak pojedynczy przetwornik. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa moc znamionową, a przypadku jednoczesnej pracy kilku kolumn VRX podwieszonych razem w gronie, zachowują się jak jeden przetwornik umieszczony w tubie dalekiego zasięgu. Rezultat: niespotykana przejrzystość emitowanej energii akustycznej bezpośrednio w widownie oraz nadzwyczajna klarowność wysokich czestotliwości, niezależnie od konfiguracji.

AMPLITUDE SHADING - PRZYSLANIANIE AMPLITUDOWE
Przełącznik wyboru konfiguracji umożliwia dokładne dostrojenie zestawu do miejsca użycia. Każda z sekcji wysokotonowych w zestawie kolumn serii VRX może być wzmocniona lub osłabiona. Na przykład, najwyższa w gronie kolumna VRX może być wzmocniona, aby precyzyjnie emitować wysokie częstotliwości w najdalsze miejsca widowni, a najniższa kolumna może być osłabiona, aby emitować mniej wysokich częstotliwości do pierwszych rzędów widowni.

DUAL BRIDGE TECHNOLOGY - TECHNOLOGIA DUAL BRIDGE
Zastosowana w przetwornikach Differential Drive technologia Dual Bridge bezpośrednio łączy niezależne kanały wbudowanych wzmacniaczy z każdą cewką głosową przetwornika. Pozwala to na dostarczanie do każdej cewki głosowej maksymalnej mocy w najbardziej skuteczny sposób, co znacząco poprawia skuteczność i jakość emitowanego dźwieku.

QUICK CONNECTIONS - SZYBKIE PODŁĄCZANIE
Przygotowanie aktywnych kolumn serii VRX do pracy jest szybkie i proste. Należy po prostu połączyć ze sobą trzy kolumny i wykorzystując wbudowane gniazda wyjściowe sygnału i zasilania, połączyć przewody od jednej kolumny do następnej.
W zestawie satelity z subwooferem, można użyć jednego przewodu zasilającego, łącząc kolumny VRX918SP i VRX932LAP ze sobą. Doprowadzenie sygnału do wszystkich kolumn w zestawie odbywa się poprzez wykorzystanie wyjściowych gniazd sygnałowych pętli (loop) z gniazdami XLR.
Kolumna niskotonowa VRX918SP posiada ponadto wbudowaną zwrotnice sygnału do łatwego i szybkiego połączenia całego systemu.

HORIZONTAL COVERAGE - POZIOME POKRYCIE
Nie ma znaczenia ile kolumn VRX jest w gronie, poziome pokrycie zawsze wyniesie 100°.
Z kolumnami aktywnymi serii VRX nie ma potrzeby umieszczania obok siebie dwóch gron, bądź podwieszanych, bądź stawianych na scenie w celu całkowitego pokrycia widowni. Takie rozwiązanie zdecydowanie pogarsza odbiór bazy stereofonicznej poprzez nakładanie się na siebie fal z sąsiadujących ze sobą zestawów. Pionowa konstrukcja liniowa zestawów kolumn VRX zapewnia emisje dźwieku z jednego pionowego łuku, niwelując problemy nakładania się fal oraz znacząco poprawiając jakość dźwieku i gwarantując prawidłowy odbiór planu stereo.

DIFFERENTIAL DRIVE WOOFERS - PRZETWORNIKI NISKOTONOWE DIFFERENTIAL DRIVE
Wszystkie kolumny głośnikowe serii VRX wykorzystują przetworniki niskotonowe Differential Drive , wyposażone w podwójne cewki głosowe oraz magnesy neodymowe. Użycie magnesów neodymowych pozwala na znaczną redukcje masy w porównaniu z tradycyjnymi magnesami używanymi przez innych producentów. W przetwornikach Differentia Drive lekki magnes neodymowy umieszczony jest wewnątrz dwóch cewek głosowych, co również wpływa na zredukowanie masy całego przetwornika, zapewniając jednocześnie możliwość pracy z dużą mocą znamionową i bardzo niskie zniekształcenia.

SIMPLIFIED RIGGING - PROSTY SYSTEM PODWIESZENIA
Zapewnienie szybkiego montażu i demontażu zestawu nagłośnieniowego jest bardzo często wymaganym przez zleceniodawce kryterium. Fabryczny, wbudowany w obudowę każdej kolumny głośnikowej serii VRX system łączenia, zapewnia łatwy i szybki montaż i demontaż zestawów.

Specyfikacja

System: obudowa bass-reflex, przetwornik 18"
Zakres częstotliwości (-10 dB): 31 Hz - 220 Hz
Pasmo przenoszenia (+/-3 dB): 34 Hz - 220 Hz
Sekcja wyjściowa wzmacniacza DPC-2: Dual-Bridged Technology, klasa D
Moc wzmacniacza DPC-2 (ciągła/szczytowa): 750W / 1500 W
Moc wyjściowa wzmacniacza (ciągła): 750W
Maksymalny poziom SPL (1m): 126 dB
Przetwornik LF: 1 x JBL 2268FF, średnica 457 mm (18") Differential Drive" z magnesem neodymowym i podwójna cewka
Obróbka sygnału: wbudowany we wzmacniacz procesor DSP
Zarządzanie systemem: limitery w procesorze DSP chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi i przegrzaniem
Złącza sygnałowe: wejście i wyjście sygnału, gniazda XLR
Regulatory: regulacja poziomu wejściowego (0-16 dB) filtr dolnoprzepustowy 80 Hz lub 120 Hz włącznik/wyłącznik filtru górnoprzepustowego 80 Hz
Zasilanie: 90-132V AC lub 216-264V AC, 50/60Hz, wybór zakresu zasilania przez użytkownika, tolerancja od -15% do +10%
Złącza zasilania: wejście: wtyk Neutrik PowerCon (NAC 3MPA) odejście: wtyk Neutrik PowerCon (NAC 3MPB)
Wymagane zabezpieczenie: 6A przy 120V, 3A przy 240V dla systemu
Obudowa: wykonana ze sklejki brzozowej o grubości 18 mm
Wykończenie: tworzywo DuraFlex
Maskownica: malowana proszkowo stalowa maskownica z otworami, akustycznie neutralna gąbka od wewnątrz
Instalacja: podwieszanie przy pomocy ramy VRX-AF, zawieszanie przy pomocy kompletu srub M-10
Wymiary kolumny: Wysokość 508 mm, Szerokość 597 mm, Głębokość 749 mm
Waga: 38.5 kg

Karty katalogowe

Karty katalogowe do pobrania - tutaj

 

ESS-Audio
ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

ESS-Audio
NIP: 118-179-21-22
GIOS: E0010471WBW
REGON: 140161594
XXI Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009